Alanya / Avsallar

 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1
 • bolge1

Avsallar

Urocze miasteczko Avsallar położone jest około 20 km na wschód od Alanyi , na wybrzeżu pomiędzy Alanyą i Side. Avsallar jest jednym z najładniejszych kurortów na tym odcinku wybrzeża z jedną z najpiękniejszych plaż w tej okolicy oraz wspaniałymi krajobrazami.

 

 

Tętniące życiem centrum miasta jest zapewnia turystom i mieszkańcom bogatą infrastrukturę przez cały rok. Jest tutaj wiele sklepów, bary i restauracje, łaźnia turecka , szpital, kantor wymiany walut oraz oddziały banków i bankomaty. Wszystko, co potrzebne jest do wygodnego życia i spędzania czasu wolnego.

 

Władze lokalne co roku przeznaczają duże sumy na budowanie elementów małej architektury, utrzymanie obecnych i otwieranie nowych parków i fontann po to, aby miasto było atrakcyjne zarówno dla turystów spędzających tutaj wakacje jak również dla stałych mieszkańców.

 

 

Okoliczne atrakcje to m.in. park wodny, słynny park delfinów, jazda konna, turystyka i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. W tej okolicy zamieszkało wielu cudzoziemców, którzy stworzyli prawdziwy wielonarodowościowy mix na tym obszarze. Okolica ta jest popularnym ośrodkiem wakacyjnym i mieszkaniowym dla osób z Holandii , Niemiec, Skandynawii i Anglii.

 

Ważną cechą charakterystyczną Avsallaru jest fakt, iż miasto tętni życiem przez pełne 12 miesięcy w roku oraz fakt iż położone jest w odległości tylko 1 godziny jazdy samochodem od lotniska w Antalyi. Do słynnego kurortu Alanya można wygodnie dojechać dolmusem lub samochodem w około 20 minut. Dolmuse kursują wzdłuż głównej drogi tranzytowej co 10 minut. Do historycznego pełnego niezwykłych zabytków centrum Side dojechać można dolmusem w ciągu 35 minut.

 

 

Avsallar posiada łagodny klimat śródziemnomorski. Basen Morza Śródziemnego sprawia, że większość opadów deszczu występuje w czasie zimy, a lato jest tutaj długie, gorące i suche. Właśnie z tego powodu hasłem turystycznym całego regionu Alanya są słowa "gdzie słońce się uśmiecha".

 

Morze w Avsallar ma Średnia roczna temperatura morza w Avsallarze wynosi 21,4 °C (70,5 ° F), a średnia temperatura morza w sierpniu wynosi aż 27,9 °C (82,2 ° F).

 

 

Avsallar jest szybko rozwijającym się małym miasteczkiem z około 9.000 mieszkańców. Istnieje tutaj wiele małych hoteli, a od kilku lat w pasie nadmorskim budowane są duże nowe kompleksy hotelowe wykorzystujące turystyczne atuty Avsallaru. Wzdłuż głównej drogi znajduj się wiele małych sklepów sprzedających dywany, złoto, wyroby włókiennicze, pamiątki oraz wycieczki do znanych atrakcji turystycznych w okolicy. Są tutaj również restauracje oferujące dania kuchni tureckiej i międzynarodowej. Liczne restauracje i bary otwarte są od wczesnego rana aż do późnej nocy.

 

Wokół miasteczka Avsallar rozciągają się ogromne obszary lasów, które w niektórych częściach sięgają aż do plaży. Bardzo relaksujący dzień można zacząć od spaceru po lesie i wdychania naturalnych esencji unoszących się w czystym leśnym powietrzu. Jazda konna jest również popularnym sportem, chętnie uprawianym wokół miasta.

 

 

Avsallar uzyskał prawa miejskie w 1986 roku.

 

Rzeka Alara przepływa przez Avsallar. Na brzegu rzeki znaleźć można jeden z najlepiej zachowanych w Turcji karawanserajów o nazwie Alarahan pochodzący z 13 wieku.

 

 

Incekum

Zaraz za miejscowością Okurcalar znajduje się słynny region Incekum. Ten wiejski obszar oferuje wiele spokojnych zielonych miejsc, gdzie można się uspokoić, odpocząć podczas spacerów w lesie lub wykąpać się na jednej z najpiękniejszych plaż na Riwierze Tureckiej.  Słowo "Incekum" oznacza w języku tureckim "drobny piasek", dlatego wspaniałe, długie i piaszczyste plaże w tej okolicy nie powinny być zaskoczeniem dla odwiedzających ten region turystów.

 

Incekum jest znanym kurortem na południowym wybrzeżu Turcji położonym ok. 120 km na północ od międzynarodowego lotniska w Antalyi i 30 km na zachód od Alanyi. Większość dużych hoteli położonych w miejscowości oferuje bezpłatny transfer na lotnisko.

 

Odpoczywający tutaj turyści chętnie wspominają wspaniałe słońce w ciągu dnia oraz romantyczny czas podczas jasnych księżycowych nocy.

 

W okolicy znajdują się stajnie, oferujące możliwość konnych wycieczek po plaży lub na zalesionych górskich zboczach.

 

Wzdłuż głównej drogi położone są wszelkiego rodzaju sklepy, gdzie oferowane są  tradycyjnych tureckie towary, pamiątki i wyroby lokalnego rzemiosła.

 

Wspaniałe okoliczne lasy sosnowe objęte są ochroną znanego z działalności i edukacji ekologicznej stowarzyszenia ALCED (Alanya Environmental Education and Blue Flag Association).

 

Na terenie parku Incekum w rejonie gdzie lasy schodzą aż do morza znajduje się również pole namiotowe piknikowe. Park campingowy i pole piknikowe są bardzo popularnym miejscem, gdzie miejscowi mieszkańcy oraz turyści spotykają się na letniego grilla i chłodzą się w płytkich wodach turkusowego morza. Za wstęp na pole piknikowe nie pobiera się opłat.

 

Cały czas trwają prace nad rozbudową infrastruktury w rejonie Incekum. Ostatnio trzy nowe głębinowe studnie zostały przewiercone w pobliżu rzeki Alara w celu uzyskania dobrej jakości wody pitnej dla miasta. Wybudowano 5000 m nowego systemu kanalizacji oraz 8500 m nowych wodociągów. Ministerstwo leśnictwa przeznaczyło obszar 12000m2 na tereny piknikowe i rekreacyjne. Do Alanyi dotrzeć można wygodnie często kurującymi tutaj dolmusami (minibusami).

 

Plaża Incekum

 

Plaża Incekum posiada certyfikat Błękitnej Flagi oraz zaplecze w postaci ratowników, którzy są na służbie od 9 rano do 18:30 wieczorem.

 

Przy drodze tranzytowej jest wiele możliwości parkingowych. Plaże są piaszczyste i bardzo czyste. Złoty żółty piasek jest bardzo ładny i bardzo drobny, więc nie klei się do ciała. Nazwa Incekum pochodzi od drobnego piasku wyrzucanego przez morze. Plaża jest długa na około 1 kilometr i nieznacznie spada do morza. Jest to doskonale miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, które chcą nauczyć się pływać. Wstęp na plaże jest bezpłatny. Leżaki i parasole przeciwsłoneczne można  wypożyczyć z pubów położonych tuż przy plaży. Oczywiście można również korzystać z własnego wyposażenia. W pobliżu plaży znajduj się również kilka ładnych hoteli.

Turcja, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsapp whatsapp