Alanya / Mahmutlar

 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15
 • bolge15

Mahmutlar z około 30.000 mieszkańców jest największym kurortem sąsiadującym ze słynnym na całym świecie miastem Alanya. Mahmutlar znajduje się około 13 km na wschód od Alanyi, posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę i obecnie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w regionie Alanyi. Mahmutalar posiada plażę o długości 4,5 km i własne centrum miasta z wieloma ciekawymi obiektami turystycznymi. Turystyka oraz uprawa owoców i warzyw są najważniejszymi źródłami dochodów na tym obszarze.

 

Coraz więcej obcokrajowców wybiera miasto Mahmutlar na miejsce swojego zamieszkania w Turcji. Mahmutlar oferuje spokojną i relaksującą atmosferę, zielony i piękny krajobrazy oraz długie piaszczyste plaże z piękną nową promenadą. W centrum Mahmutlaru znajdują się sklepy, restauracje, bary, banki, apteki i supermarkety. Miasto jest otoczone przez duże plantacje bananów oraz góry Taurus. W każdy wtorek i sobotę w Mahmutlar odbywa się targ, gdzie można kupić wszystko od ubrań i zabawek aż do świeżych owoców i orientalnych przypraw. Między Mahmutlarem i Alanyą istnieje dobre regularne połączenie obsługiwane [rzez lokalne autobusy.

 

Powyżej plaży i eleganckiej promenady rozciąga się z zachodu na wschód długie na 4,5 km miasto Mahmutlar. Kilka lat temu było to trochę senne miasteczko zamieszkiwane głownie przez społeczność turecką. Od 2004 r. sytuacja zaczęła się zmieniać. W mieście pojawili się mieszkańcy Europy Zachodniej, którzy chętnie kupują tutejsze nieruchomości. Miasto oferuje mieszkańcom pełen wachlarz rozrywek, nie mniej jednak jest tutaj o wiele bardziej spokojnie niż w Alanyi.

 

Mahmutlar jako nowoczesne nadmorskie miasto z pięknymi uliczkami, starymi i nowoczesnymi budynkami – taki mix możliwy jest tylko w dynamicznie rozwijającej się Turcji. Nie ma tutaj dwóch podobnych budynków. Większość budynków posiada pięć kondygnacji, zdarzają się również wyższe 10 budynki. Miasto pulsuje życiem i oferuje mieszkańcom, wszystko co potrzebne do wygodnego życia.

 

Mahmutlar posiada dwie główne ulice. Pierwsza ulica powyżej promenady to ulica Barbaros. Ulica ta nazywana jest główną ulicą miasta ponieważ przecina cały Mahmutlar z zachodu na wschód. Ulica Barbados przechodzi przez centrum miasta, gdzie wielki kamienny zegar wyznacza środek Mahmutlaru.

 

Ulica Atatürka jest równoległa do ulicy Barbaros i oddziela współczesny Mahmutlar od tradycyjnej tureckiej wsi. Można tu dostrzec biegające kurczaki oraz rolników prowadzących rano krowy na zielone pastwiska i wracających z nimi o zmierzchu.

Wiele dróg prowadzi z miasta w sąsiednie góry. Drogi są słabo oznakowane i łatwo się tu pogubić.

 

Widoki ze wzgórza na Morzem Śródziemne i wybrzeże ze złotymi plażami i klifami zapierają dech w piersiach. Krajobrazy robią wielkie wrażenie nawet na osobach przybyłych z krajów górskich, takich jak Norwegia lub Szwajcaria.

 

Infrastruktura:

 

Mahmutlar ma około 30.000 mieszkańców. Latem ludność miasta wzrasta do około 60.000 ludzi. Infrastruktura jest zgodna z najwyższymi normami europejskimi. Odnosi się to do jakości wody pitnej, układu prądu elektrycznego oraz instalacji elektrycznych, jak również kanalizacji.

 

Wielu Europejczyków zdecydowało spędzić emeryturę w Mahmutlarze. Każdej zimy widzimy, jak liczba Europejczyków rośnie. To powoduje, iż większość restauracji, sklepów i innych obiektów usługowych jest otwarta przez cały rok. Mahmutlar nie jest dedykowanym miastem turystycznym. Mahmutlar to miasto tętniące życiem prze okrągły rok.

 

Po zakończeniu budowy lotniska w Gazipasa, Mahmutlar będzie jednym z najbliższych głównych ośrodków miejskich w pobliżu nowego lotniska w odległości około 20 km. Niewielka odległość od międzynarodowego portu lotniczego pozytywnie wpływa na wartość tutejszych nieruchomości.

 

Obecnie w mieście Mahmutlar na stale mieszka około 1400 rodzin z Holandii, Irlandii i Niemiec. Liczba cudzoziemców, którzy mieszkają w mieście na stałe rośnie z dnia na dzień .

Turcja, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsapp whatsapp