Alanya / Centrum

  • bolge7
  • bolge7
  • bolge7
  • bolge7
  • bolge7

Stok górskiego zbocza za centrum Alanyi od północnej strony miasta nazywany jest Tepe i Bektas. Ten obszar, z którego roztacza się wspaniały widok na samo miasto, na historyczny zamek i wybrzeże Morza Śródziemnego, jest spokojnym pełnym zieleni miejscem, gdzie można uciec od zgiełku i hałasu tętniącego życiem miasta. W tej okolicy wybudowano głównie wille. Miejsce to jest odpowiednie dla ludzi, którzy chcą zamieszkać w pobliżu centrum miasta, ale nie czuć jego wibracji.

 

Mieszkańcy tej okolicy mają łatwy dostęp do pięknych Gór Taurus oraz do miasta.

Południowej część tego obszaru jest położona stosunkowo blisko do centrum miasta. Północna część tej dzielnicy jest nieco z dala od reszty miasta, ale za to pozwala doświadczyć kolorytu lokalnego tureckiego "stylu życia" oraz piękna Gór Taurus.

 

Stąd roztaczają się najpiękniejsze panoramiczne widoki na Alanyę, na wspaniale Morze Śródziemne oraz na majestatyczne góry. Okolica ta umożliwia uprawianie sportów wspinaczkowych oraz stwarza możliwości uprawiania innych sportów górskich oraz typowo turystyczną rekreację górską.

 

Ten obszar polecamy tym z Państwa, którzy chcieliby cieszyć się pięknymi widokami w zacisznej zielonej okolicy, ale w stosunkowo niewielkiej odległości zarówno do miasta jak i do plaży.

Turcja, Antalya Alanya 07400 Kadıpaşa Mah. Elmas Sok. No :31 Alparslan Apt.
whatsapp whatsapp